Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.
Siyah Alman Kurdu

alman kurdu siyah yavru

 

siyah alman kurdu yavru

      Siyah Alman Kurdu yavrularımız, ırk standartları açısından FCI uluslararası ırk standartları belirleme federasyonu kriterlerinde olup, zamanı gelmiş olan siyah alman kurdu yavrularımızın aşı uygulama müfredatına uygun aşılamaları yapılmış aşı karneleri onaylı bir şekilde düzenlenmiştir. Siyah alman kurdu yavrularımızın Bursa ili dışında olup sahiplenmek isteyen yeni aileleri için Türkiye' nin her iline aynı gün içinde gönderimi bulunmaktadır. Yolculukları esnasında her türlü sağlık ve güvenlik tedbirleri alınmış durumda gönderimi sağlanmaktadır.

siyah alman kurdu yavrularımız

Siyah Alman Kurdu   Siyah Alman Kurdu

 

Siyah Alman Kurdu   Siyah Alman Kurdu

 

Siyah Alman Kurdu   Siyah Alman Kurdu

 

Siyah Alman Kurdu   Siyah Alman Kurdu

 

Siyah Alman Kurdu   Siyah Alman Kurdu

 

siyah alman kurdu özellikleri

Siyah Alman Kurdu alırken safkan bir köpek olması, sahip olması beklenen özelliklerin bulunması için önemli bir kriterdir. Genetik geçmişinin araştırılması açısından dede, baba gibi aile soyunun özelliklerinin iyi bilinmesi, köpekle ilgili fikir vereceği için önem taşımaktadır.

Fiziksel Özellikleri

Erkeklerde ideal boy 62,5 cm ve kilo 35 – 40 kilogram arasında olan Alman kurdunda dişilerde ideal boy 57,5 cm ve kilo 22 – 32 kilogram arası değişmektedir. Sert hatlı yüzü, keskin ısırışları ile güçlü çenesi ile neşeli ve kendinden emin bakışları olan Alman kurdunun, boynu uzun, kuyruğu da uzun ve tüylü olmaktadır. Çoğunlukla sarımsı kahverengi, siyah – kırmızı ve siyah renkte olan Alman kurdunun DNA’ları değiştirilmeden önceki asıl renkleri siyah, gri ve beyaz şeklindedir.  

Alman Kurdunun Karakteristik Özellikleri

Karakteri yapısı olarak ideal bir “Aile Köpeği” olarak tanımlanan Alman Kurdu, çok vefalı olması ve sahibine karşı sevecen yapısıyla sosyal ve zeki bir hayvan olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle çocuklu ailelerin özellikle tercih ettiği bir tür olan Alman kurdu, ailede bulunan çocuğu elinden geldiğince hatta canı pahasına tehlikeye karşı korumak için çaba göstermektedir. Bu özelliğiyle aileler küçük yaştaki çocuklarını güvenle Alman kurdunun yanına bırakabilmekte ve çocuklarının iyi bir oyun arkadaşına sahip olmasını sağlayabilmektedirler.

Sosyal bir köpek olan Alman kurdu, kendisini sahiplenen ve yetiştiren ailesine olan derin bağından kaynaklı iyi bir bekçi köpeği olarak da sahiplenilmektedir. Dikkatli yapısı, tetikte olması, korkusuzluğu, neşeli ve itaatkâr oluşu ile eğitilmeye uygun bir köpek olan Alman kurdunun içgüdüsel olarak koruma duygusuna sahip olduğu için başarılı ve güzel bir eğitimle iyi bir bekçi köpeği olması mümkündür. Sadık, cesur ve dengeli karakteriyle diğer köpek türlerine göre çok daha ileri olan Alman Kurdu, iyi bir bekçilik eğitimiyle pekiştirildiği takdirde evde sevecen bir köpek olurken yabancı tehlikelere karşı sert ve güçlü yapısını gösterecektir. Etrafımızda bazen yumuşak sevecen karakterli Alman Kurdu görürüz, bazen de çok sert bir yapıya sahip alman kurdu görürüz, işte bunun nedeni alman kurdu karakteri yavruluk sürecinde bir hamura benzer, suyunu çok koyarsanız cıvık bir hamur, ununu fazla koyarsanız katı bir hamur olur.

Siyah Alman Kurdunun Bakımı

Yeterli ve uygun egzersiz ortamının sağlanması durumunda apartmanda yaşaması mümkün olan Almak kurdu, eğitim egzersizleri içeren yoğun aktivitelere ihtiyaç duymaktadır. Mevsime bağlı olarak tüy dökümünün yoğun ve seyrek dönemleri olan Alman kurdunun, yoğun tüy dökümü sorun olduğu takdirde fırçalama yoluyla derinin yağ dengesini bozmadan yılda bir ya da iki defa yıkanarak bakımı yapılmalıdır.

Alman kurdu köpek ırkının kıl yapısının siyah olması, diğer renkte olan akrabası ile her hangi bir karakter farklılığına neden olmamakta, aynı karakteri yansıtmaktadırlar. Siyah alman kurdu renginden dolayı özellikle yaz aylarında direk güneş ışınlarından koruma her zaman faydalıdır.

İletişim

Alman Kurdu üretim çiftliği

0532 343 8041

Tayfun Acar

Alman Kurdu Facebook instagram daalman kurdu yavrusu sayfamız

Ana Sayfa