Alman Kurdu Yavrusu

alman kurdu yavrusu

alman kurdu yavrusu

      Alman Kurdu Yavrusu, sayfamızda satışta olan alman kurdu yavrularımıza ait görselleri görmektesiniz. Alman kurdu yavrularımız anne sütünden kesilmiş olup, Yirmi günlükken ve Otuz sekiz günlükken iç parazit uygulamaları ve zamanı gelen diğer ana aşı uygulamaları sorumlu veteriner hekimi tarafından tatbik edilip aşı karnelerine işlenmiştir. 

Satılık Alman Kurdu Yavrusu

alman kurdu yavrusu   alman kurdu yavrusu

alman kurdu yavrusu   alman kurdu yavrusu

alman kurdu yavrusu   alman kurdu yavrusu

alman kurdu yavrusu   alman kurdu yavrusu

     Alman Kurdu sahiplenirken satıcının dünya şampiyonunun oğlu, torunu veya A şecereli, kırmızı şecereli gibi terimlerini dikkate almak yerine köpeği ırk geçmişini yerinde görmelerini tavsiye ederim. Ben 24 yıllık meslek hayatımda henüz Türkiye' de bir dünya şampiyonu alman kurdunun yavrusunu göremedim :-). Satıcının vereceği bilgilere tabii ki kulak kabartılmalı ama alman kurdu yavrusu alacak kişinin de bu ırk hakkında araştırma yapması, doğduğu andan itibaren gençlik dönemine kadar olan süreçte anatomik olarak değişimlerini iyi bilmesi gerekmektedir. Alman kurdu yavrusu dünyaya geldiği zaman siyah bir tüy tabakasına sahip olup, kulakları ise tamamen düşük durumdadır. Alman kurdu yavrusu kulaklarını 4. aydan itibaren sıra ile diker ve bazen diktiği kulağını kısa sürede olsa tekrar indirebilir bu durum normaldir. Bazen de diş değişim döneminin uzun sürmesi durumunda kulaklarını dikmesi de bir miktar gecikebilir.

      Alman kurdu yavruları sütten kesilmesini müteakip 4. ayın bitimine kadar kuru mama ile beslenilmesi ve devamında ev yemeklerine geçmesini tavsiye ederim. Bir çok veteriner hekim benim bu yünde tavsiyelerime katılmamaktadırlar, kendilerin saygı ile karşılıyorum, lakin bir poşetin içinde açıldıktan sonra aylarca bozulmayan bir gıda benim nazarımda faydalı bir gıda olmanın dışında tamamen kimyasallaştırılmış bir yiyecektir. Her zaman dile getirdiğim gibi, doğadan doğal olan yemek istedikleri her şeyi yiyebilirler.

      Alman Kurdu sahiplendikten sonra aşı uygulamalarına veteriner hekimin tavsiyeleri doğrultusunda riayet etmek gerekir, özellikle ana aşı uygulamaları tamamlanana kadar diğer köpeklerle birlikte olmamasına dikkat edilmeli, veteriner kliniğine aşıya giderken mümkün olduğunca veteriner kliniğinde yere bırakılmamalı ve veteriner hekimin dezenfekte konusunda hassas olmasına dikkat edilmelidir. Netice itibari ile veteriner klinikleri yoğun olarak hasta köpeklerin tedai için getirildikleri bir yer konumunda olup, böyle bir ortamda viral hastalıklar her zaman aktif durumdadır.

Alman Kurdu Facebook  instagram daalman kurdu yavrusu sayfamız  ALMAN KURDU  alman kurdu yavrusu pinterest  alman kurdu yavrusu sayfamız

İletişim

Alman Kurdu Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Tayfun Hoca

Ana Sayfa