Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Alman Kurdu Eğitimi

alman kurdu eğitimi

Alman Kurdu K9 Eğitimi

Alman Kurdu Eğitimi, Eğitimde temel esas evrensel Alman Kurdu özellikleri yerine bu ırkın kendi karakter özelliğine göre eğitim uygulanmasıdır.

Alman Kurdu eğitimine Ülkemizde genelde K9 Eğitimi olarak adlandırılmaktadır. Alman Kurdu ırkının eğitimlerine anne sütünden kesilmeyi müteakiben başlanılmalıdır. Eğitimden kastım ileri derece itaat ve koruma eğitimleri değildir tabii ki. Ailemize dahil ettiğimiz alman kurdu yavrusunun öncelikle tuvalet disiplini doğru bir yöntemle icra edilmelidir. Alman kurdu yavrusunun eğitimlerine başlamadan önce unutulmaması gereken önemli bir konu vardır ki, biz insanoğullarında olduğu gibi, hepsinin kendine has karakter yapısı bulunmakta ve aynı anne ve aynı babadan doğan kardeşlerin karakterleri farklı farklı olmaktadır, bu nedenle de yavru köpeğimize tatbik edilecek eğitim müfredatlarında köpeğimizin karakterinin analiz edilerek eğitim müfredatları hazırlanması en doğru olandır. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi en başarılı köpek eğitimi, köpeğin kendi sahibinin verdiği eğitimdir. Sizin köpeğinizi sizden daha iyi kimse bilemez. Alman Kurdu tuvalet eğitiminde şimdiye kadar en başarılı yöntem gazete ile yapılan öğretidir. Alman kurdu yavrusunu şayet evimiz içerisinde ailemiz ile birlikte yaşamasını düşünüyorsak, O na odalara ve ev eşyalarına karşı tutum ve yaklaşımını yavruluk sürecinde öğretmemiz gerekecektir. Evin mutfağına veya yatak odasına girmesini istemiyorsak, bu davranış kalıbını bebeklik döneminde uygulamamız çok daha başarılı ve kalıcı olacaktır. Alman kurdu yavrusu bebeklik döneminde o sevimli ve şirin görünümü ile koltuklara çıkmaya çalışması ya da mutfakta bizimle birlikte yemek istemesi içinde bulunduğu dönemde şirin görülebilir ama yaşı ilerleyip irileşmeye başladıkça bu hareketleri sevimliliğini yitirecektir. Bu nedenle ileriki dönemde ulaşacağı boyutlar düşünülerek yavru alman kurdumuzun bebeklik eğitimine şekil verilmelidir.

Alman Kurdu itaat eğitimleri, alman kurdu yavrusunun itaat eğitimlerine 5. aydan itibaren başlamamız uygun olacaktır. Sayfamın başında da belirttiğim gibi her alman kurdu yavrusunun karakteristik yapısı farklı olacağı için buradan detaylara girmeden sadece eğitimin işleyiş sürecini anlatmaya çalışacağım.

Alman kurdu yavrusunun temel itaat eğitiminde yani tasmalı olarak verilecek eğitimde ilk olarak "aferin" ve "hayır" komutlarına adapte etmeniz gerekecektir, çünkü ömrünün sonuna kadar bu iki sihirli kelime onu yaşantısının her noktasında yönlendirecektir. Eğitime başlarken unutulmaması gereken çok önemli bir konu vardır ve onu şu şekilde anlatmaya çalışacağım. Bir ülkeye gidiyorsunuz ve o ülke hakkında hiç bir bilgiye sahip değilsiniz ve onlarla iletişim kurabileceğiniz ülkenin dilini de bilmiyorsunuz lakin bu ülkede yaşamanız gerekiyor ve o insanlarla iletişim kurmayı da istiyorsunuz... Köpeğinizi de aynı bu şekilde düşünün ve bazen köpeğinizin sizi anlamadığını değil, kendinizi ona anlatamadığınızı düşünün. Alman kurdu yavrumuzun eğitim uygulamasında bu verdiğim örneği göz önünde bulundurursanız, karşılaştığınız sorunla boğuşmak yerine, mantıklı çözüm üretme noktasını yakalamış olursunuz. Temel itaat eğitiminde şahsi düşüncem aferin ve hayır komutlarını adapte ettikten sonra sıra ile solda çekiştirmeden yürümesi, otur, yat, kalk ve bekle komutlarının sıra ile tatbik edilmesi doğru olacaktır. Temel itaat eğitiminin tasmasız olarak ve uzaktan köpeğinizi komuta edebildiğiniz eğitime ileri itaat eğitimi verilmektedir.

Alman kurdu ırkına özel alan koruma ve bodyguard eğitimlerinin verilebilmesi için profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederim, İhtisas eğitimi kategorisine giren bölgesel koruma ve yakın koruma eğitimleri her alman kurdunun aynı seviyede ve aynı başarı ile cevap veremeyeceğini unutmamak gerekir. Alman kurdu eğitimi sayfasının başında da belirttiğim gibi bu bölümde alman kurdu yavrusunun eğitimlerinin ne şekilde yapılacağına dair detaylara girmek istemedim nedeni de her yavru köpeğin karakter yapısının farklı olacağından dolayıdır. Bu arada gün içerisinde gelen telefonlara istinaden şahsım köpek eğitimi vermemekte olup ücretsiz olarak bilgim dahilinde arayanlara yardımcı olamaya çalışmaktayım.

İletişim

Alman Kurdu üretim çiftliği

0532 343 8041

Tayfun Acar

Alman Kurdu Facebook instagram daalman kurdu yavrusu sayfamız

Ana Sayfa